15 – 19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Eruh Kaymakamlığı önderliğinde hazırlanan Gençlik Yürüyüşü coşkulu bir kalabalığın katılımıyla gerçekleştirildi. Yaklaşık ikibin kişinin katıldığı yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda açılan büyük Türk bayrağı ile kol kola girerek oluşturulan kortejle Botanik Park'a kadar yüründü. Gençlik Yürüyüşü Botanik Parkta katılımcılara yemek ikramıyla tamamlandı.
Yürüyüşe Eruh Belediye Başkan Vekili Kaymakamı Murtaza DAYANÇ, Garnizon Komutanı Piyade Binbaşı Ulus ÇANŞA, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Kaymakam DAYANÇ, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada Gençlik Haftası etkinliklerine gençlik yürüyüşü ile başladıklarını belirtti. Kaymakam DAYANÇ "Yaklaşık 2 bin kişi ellerinde Türk bayraklarıyla şehir merkezinden Botanik Park'a kadar gençlik yürüyüşünü gerçekleştirdik. Milli ve manevi değerlerine bağlı gençlerimiz, bu ülkenin geleceği. Geleceğimizi bu gençlere devredeceğiz. Dolayısıyla Eruh Belediyesi ve Kaymakamlık olarak her zaman gençlerimizin yanındayız" diyerek yoğun katılımdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Botanik parka sonlandırılan yürüyüş sonrası Eruh Kaymakamlığı ve Eruh Belediyesi tarafından katılımcılara sıcak yemek ikram etti. Etkinlik katılımcıların halaylarıyla sona erdi.
 
İSAY2 Galeri