18 Mart Çanakkale Zaferinin 102. Yıl dönümü nedeniyle düzenlenen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü” münasebetiyle düzenlenen etkinlikleri sabah 10:30’da Atatürk Anıtına Çelenklerin Sunumuyla başladı.
Programa 11:00 da Eruh Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda devam etti. Konferans salonundaki program; Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından “Çanakkale Şehitleri” adlı belgesel sunuldu.
Eruh İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Çanakkale Destanı” adlı oratoryonun sunumunun ardından “Çanakkale Şehitlerine” adlı şiir okundu. Eruh İMKB Yatılı Ortaokulu öğrencileri tarafından Çanakkale Şehitleri’yle ilgili koro eserlerini sundu.
Eruh İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu “Diploma Yerine Şahadetname “adlı oyunun sergilenmesini İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen “Çanakkale” konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle anma programı sona erdi.
Programın ardından Eruh Kaymakamlığınca Şehit  ve Gazil Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleriyle izleyicilere yemek verildi. Yemeğin ardından Kaymakam DAYANÇ ve beraberindeki heyet Eruh Şehit  ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti.
 
                         İSAY2 Galeri