23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Eruh Kaymakamlığı, Bursa Yıldırım Belediyesi ve Eruh Belediyesinin ortaklaşa hazırladıkları şenlikler ilçemiz çocukları tarafından büyük ilgiyle karşılandı.
Hafta boyunca devam eden Kültür ve Sanat etkinliklerinin yanında kurulan oyun parkında çocuklarımız doyasıya eğlendiler. Hacivat ve Karagözle birlikte oyunlar oynadılar , yarışmalar yaptılar. Etkinlik sürecince Eruh Kaymakamlığı ve Eruh Belediyesi tarafından etkinliklere katılan çocuklara sıcak yemek dağıtıldı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Kaymakam DAYANÇ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Eruh Cumhuriyet İlkokulu 3’üncü sınıf öğrencileri Fulya Teğin ve Hüseyin Ertuğrul’a temsili olarak makamını devretti.Makam koltuğuna oturan Fulya Teğin ilk iş İlçe Milli Eğitim Müdürünü arayarak, okul bahçelerine fidanların dikilmesi ve okullardaki eksikliklerin tamamlanması talimatını verdi.Kaymakam DAYANÇ 23 Nisan Kaymakamı Fulya Teğin ve Hüseyin Ertuğrul’a hediyeler vererek teşekkür etti ve başarı dileklerinde bulundu.
 
Kutlama programı; 23 Nisan günü saat  9:30’da Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okumasının ardından program İmam Hatip Anadolu Lisesi bahçesi ve İlçe Gençlik Hizmetleri kapalı spor salonunda devam edildi.
Eruh Kaymakamlığı , Bursa Yıldırım Belediyesi ve Eruh Belediyesince ortaklaşa gerçekleştirilen çocuk şenlikleri münasebetiyle Kaymakam DAYANÇ ve Bursa Yıldırım Belediye Başkan Vekili Ali Rıza ÖZMEN tarafından birer konuşma yapıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan kutlama programında Merkez okulları tarafından hazırlanan program icra edildi.
Kutlama programı Eruh Kaymakamlığınca düzenlenen 2017 Voleybol Bahar Turnuvasının final maçı ile tamamlandı. Finalde dereceye giren takımlara Kaymakam DAYANÇ tarafından çeşitli ödüller verildi.
 
 
İSAY2 Galeri