İlçemizde Atamızın ebediyete intikalinin 80. yılı nedeniyle bir anma programı düzenlendi. Programa Kaymakam DAYANÇ , protokol üyeleri, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
Anma programı 10 Kasım cumaretsi günü saat 9:00'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. saat 9:05'te çalan sirenlerle iki dakikalık Saygı Duruşunun ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla çelenk sunum programı sona erdi.
Atatürk'ü anma programı etkinlikleri saat 10:00 da Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda başladı. İki dakikalık Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Mehmet Akif Ersoy ilkokulu öğrencilerinin orotaryo ve tiyatro gösterisinin ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Hafta boyunca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen resim , şiir ve komposizyon dalında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle anma programı sona erdi.
 
İSAY2 Galeri
Murtaza DAYANÇ
Eruh Kaymakamı
 
 
MANEVİ DEĞERLERİMİZ