29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalar 28 Ekim Pazar günü çelenk sunma töreniyle başladı. Çelenk sunma törenine Kaymakam DAYANÇ , protokol üyeleri, daire amirleri, öğretmen ve öğrenciler ile kalabalık bir halk topluluğu katıldı.
Çelenk sunma töreni Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Kaymakam DAYANÇ ve beraberindekiler Eruh Belesiyesinin bahçesinde Eruh Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce hazırlanan "Cumhuriyet ve Atatürk" konulu resim sergisine katıldılar.
 
29 Ekim Pazartesi günü Cumhuriyet Bayramı kutlamaları saat 9:00'da Kaymakam DAYANÇ'ın makamında tebrikleri kabulüyle başladı. Makamda kabulden sonra kutlama programı tören alanında devam etti.
Tören alanındaki program Saygı Duruşu ve İstikal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kaymakam DAYANÇ ve Protokol üylerinin törene katılanların bayramını kutlamalarını Kaymakam DAYANÇ'ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapması izledi. 
Öğrenciler tarafından okunan şiirlerden sonra Eruh 75. YIL MEV ortaokulu anasınıfı öğrencileri gösterilerini sergilediler. 75.YIL MEV Ortaokulu öğrencilerinin korosunun sunumunu Eruh Halk Eğitim Merkezi Halk oyunları sunumu izledi. Adnana Akdeniz Belediyesinin mehter takımının gösterisinden sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Kutlama programı remi geçit töreniyle sona erdi.