Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıl dönümü büyük coşkuyla kutlandı. Kutlama programına kalabalık bir halk topluluğu katıldı. Kaymakam DAYANÇ 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki kutlama programını İstiklal Savaşı Gazileriyle beraber izledi
Kutlama törenleri 28 Ekim Cumartesi günü saat 13.00 da 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk anıtına çelenk sunma programıyla başladı. 29 Ekim Pazar günü Botanik parkta yapılan havai fişek gösterisiyle sona erdi.
Çelenk suma programı Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla tamamlandı.
Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim Pazar günü saat 09.30 da Kaymakamlık Makamında Kaymakam DAYANÇ’ın tebrikleri kabulüyle başladı. Tebriklerin kabulünün ardından kutlama programı 15 Temmuz Demokrasi Meydanında devam etti.
15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki kutlama programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kaymakam DAYANÇ ve protokol üyelerinin kutlama programına katılanların bayramını kutlamalarının ardından Kaymakam DAYANÇ’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla devam etti.
Kutlama programı daha sonra öğrencilerin şiirler okuması , koro ve oratoryo gösterisi, Halk oyunları gösterisiyle devam etti. Gösterilerin ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin ödülleri verildi. 15 Temmuz Demokrasi meydanındaki kutlama töreni resmi geçit ile sona erdi.
Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında son etkinlik olarak botanik parkta havai fişek gösterisi düzenlendi.
İSAY2 Galeri