18 Mart "Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" etkinlikleri düzenlendi.
Etkinlik programı 18 Mart Pazar günü saat 10:00 da Atatürk anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. Çelenk sunumuna Kaymakam DAYANÇ, Protokol üyeleri, İdare Amirleri ,Öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından ilçe Jandarma Komutanlığında görev yapan askerler tarafından 18 el saygı atışı yapıldı. Saygı atışının yapılmasıyla çelenk sunumu sona erdi.
İkinci etkinlik saat 10:30 da Eruh Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Eruh Çok Programlı Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan  "18 Mart Sabahı" adlı skeç sunuldu. Skecin sunumunu "18 Mart Belgeseli"  gösterimi izledi.
Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Eruh Belediyesi Sanat ve Kültür birimi korusu orotaryo ve müzik dinletisini sundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen  "Şehitlere mektup", şiir, komposizyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle konferans salonundaki etkinlik sona erdi.
18 Mart "Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" etkinlikleri kapsamında son etkinlik olarak İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca Kadın Toplum Merkezinde katılımcılara Çanakkale Kahramanlarının 18 Mart  sabahındaki yemek menüsünün aynısı ikram edildi.
 
İSAY2 Galeri