18 Mart "Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" etkinlikleri düzenlendi.
Etkinlik programı 18 Mart Pazartesi günü saat 10:00 da Atatürk anıtına çelenklerin sunumuyla başladı. Çelenk sunumuna Kaymakam DAYANÇ, Protokol üyeleri, İdare Amirleri ,Öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Çelenklerin anıta sunumunun ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla çelenk sunumu sona erdi.
İkinci etkinlik saat 10:30 da Eruh Halk Eğitim Müdürlüğü konferans salonunda başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşma yapıldı. Günün anlam ve öneminibelirten konuşmanın ardından Eruh İMKB Yatılı Bölge Okulu öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan  "Bir Destandır Çanakkale" adlı skeç sunuldu. Skecin sunumunu "18 Mart Belgeseli"  gösterimi izledi.
Öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından Eruh Belediyesi Sanat ve Kültür birimi korusu oratoryo ve müzik dinletisini sundu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçe çapında düzenlenen  "Şehitlere mektup", şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesiyle konferans salonundaki etkinlik sona erdi.
Program Kaymakam DAYANÇ ve beraberindekilerin Şehitlik mezarlıklarının ziyareti, bir şehit ailesinin ziyareti ve ardından Şehit ve Gazi Yakınları Dayanışma derneğini ziyaret ile devam etti.
18 Mart "Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" etkinlikleri kapsamında son etkinlik olarak katılımcılara yemek ikramı ile sona erdi.
 
İSAY2 Galeri