İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıl dönümü Eruh Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen bir proğramla kutlandı.
İstiklal Marşımızın kabulunün 97. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen proğram saat 10:30 da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından Mehmet Akif ERSOY'un hayatı ve İstikal Marşımızın yazılış öyküsü bir slaytla sunuldu.
Eruh Mehmet Akif Ersoy Orta Okulu öğrencilerinin sunusunu Eruh İMKB Yatılı Bölge Okulu  öğrencilerinin koro dinletisi izledi .
Eruh Belediyesi Kültür Birimi korosunun oratoryosu sunumunun ardından  Eruh Belediyesi Kültür Birimince hazırlanan "12 MART ve İstiklal Marşımız" adlı slaytın sunumu yapıldı.
Eruh Mehmet Akif ERSOY Orta Okulu öğrencisi Çimen OĞUZ'un "İstiklal Marşımıza" adlı şiiri okumasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce hafta boyunca ilçe çapında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dallarında ödüle layık görülen eserlerin ödüllendirilmesiyle program sona erdi.
 
İSAY2 Galeri